Vedeli ste, za koľko si Smer kupuje priazeň možno aj Vášho starostu či primátora ?

Autor: Milan Vrabeľ | 6.6.2018 o 19:14 | (upravené 7.6.2018 o 10:36) Karma článku: 2,35 | Prečítané:  752x

Je poľutovania hodné s akou intenzitou začala (ešte stále vládna) strana Smer-SD s bezodným rozdávaním a rozhadzovaním na všetky strany, žial nie zo svojho, ani nie z majetku svojích oligarchov, ale zo štátneho, teda aj Vášho.

Okrem ďalšieho “mega” socialného balíčka, kedy si ide kupovať rodičov školopovinných detí za obedy, či dôchodcov za tzv. trináste dôchodky, sľubuje zvýšenie platov starostov a primátorov.

Pozornému občanovi je však nad slnko jasné, že štýl všetkých doterajsích vlád tejto strany je triviálny, a teda plnou náručou ľuďom brať a odrobinkami si ich spätne kupovať.

Nehovoriac o tom, že ( za viac ako 10 rokov !) táto strana ešte nestihla a nedodržala ani sľuby z predošlých sociálnych balíčkov.


Vráťme sa však k spomínanému zvyšovaniu platov starostov a primátorov.

Dôvody tohto návrhu sú len dva, no žiadny nieje a nebude prínosom pre spoločnosť, či bežných ľudí, ale v konečnom dôsledku opäť len pre stranu Smer.

V nej si totižto naplno uvedomujú, že im prihára v kritickej až neudržateľnej miere.

Uvedomujúc si vážnosť situácie potrebuje strana Smer narýchlo motivovať a  takpovediac “kúpiť“ si priazeň tých starostov a primátorov, ktorí už začínajú pochybovať a strácajú odvahu opäť kandidovať s nálepkou tejto strany poznačenej nespočetným množstvom korupčných káuz. Po udalostiach z jari tohto roka sa aj mnohým ortodoxným “smerákom” konečne otvorili oči.

Druhým dôvodom je, že interné preferenčné prieskumy, ktoré si pravidelne táto strana necháva robiť, im jasne dávajú najavo, že situácia po novembri 2018 môže znamenať pre mnohých jej členov či nominantov koniec v kresle starostu či primátora.

Týmto návrhom im takto zabezpečia ak nie zlaté, tak aspoň príjemne pozlátené padáky vo forme odstupného, na ktoré sa má vzťahovať podobný meter ako je to v prípade bežných zamestnancov. Návrh predpokladá odstupňovanie nároku na výšku odstupného v závislosti od dĺžky výkonu funkcie starostu tak, ako je to v prípade zamestnancov v pracovnom pomere. Zamestnanci totižto majú po skončení pracovného pomeru nárok na odstupné v závislosti od dĺžky trvania pracovného pomeru u zamestnávateľa.

Koľko teda zarába a koľko by po novele mohol zarobiť Váš starosta či primátor v závislosti od počtu obyvateľov danej obce či mesta ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?